Przejdź do treści

Elektro-Porady

Wskazówki i porady od ekspertów City Lion. Nasze poradniki obejmują najpopularniejsze problemy związane z e-hulajnogami i rowerami elektrycznymi oraz przydatne wskazówki dotyczące bezpiecznej jazdy i użytkowania pojazdów elektrycznych.

Jak serwisować rower elektryczny?

Jak serwisować rower elektryczny? Harmonogram prac serwisowych

Jeżeli zastanawiasz się, jak dbać o swój rower elektryczny, koniecznie sprawdź nasz harmonogram prac serwisowych, który dokładnie opisujemy w tym artykule. Dowiesz się z niego, które czynności należy wykonać przy określonym przebiegu lub w konkretnym momencie eksploatacji. Wszystko po to, abyś swoim bezproblemowym e-bikiem cieszył nie przez rok czy dwa, ale nawet siedmiokrotnie dłużej.

Czy wybrać rower elektryczny zamiast samochodu? Te 7 faktów Cię przekona!

Czy warto wybrać rower elektryczny zamiast samochodu?

Zastanawiasz się, dlaczego wybrać rower elektryczny, zamiast samochodu? Mamy dla Ciebie aż 7 ważnych powodów, dla których warto to zrobić. Możesz wykorzystać je do podjęcia decyzji lub przekonania bliskiej Ci osoby. Sprawdź, czemu e-bike jest lepszy od auta.

Zaczynamy sezon na e-bike

Jak przygotować rower elektryczny na sezon w 8 krokach?

Nadchodzi wiosna, a wraz z nią Wasze pytania o to, jak przygotować rower elektryczny na zbliżający się sezon. To znak, że odpowiedzialnie podchodzicie zarówno do bezpieczeństwa jazdy, jak i eksploatacji swoich e-bike’ów. Ponieważ niezależnie od tego, w jaki sposób rower elektryczny zimował, trzeba przygotować go do sezonu. Radzimy, jak zrobić to dobrze.

Co to jest BMS w bateriach i jak działa?

W bateriach litowo-jonowych i litowo-polimerowych systemy BMS (ang. Battery Management System) pełnią różne funkcje, z których najważniejsze jest zabezpieczenie akumulatora przed przeładowaniem i przegrzaniem. Nie każdy jednak wie, że od prawidłowego funkcjonowania tych systemów zależy także żywotność baterii. Już teraz sprawdź, co warto wiedzieć na temat systemów BMS w bateriach.

Jaką baterie wybrać do e-bike?

Bateria do roweru elektrycznego – jaką wybrać?

Jeśli zastanawiasz się jaki akumulator wybrać do roweru elektrycznego, pomogą Ci w tym eksperci z City Lion. Podpowiemy jak dobrać baterię do e-bike, żeby była najlepiej dopasowana do Twojego pojazdu i przyniosła Ci jak najwięcej korzyści.

Jak dbać o baterie w rowerze elektrycznym?

Jak dbać o baterię w rowerze elektrycznym? Sprawdzone porady

Jeśli nie wiesz, jak dbać o baterię w rowerze elektrycznym, pomogą Ci w tym wskazówki ekspertów z City Lion. Akumulator to najważniejsza część każdego e-bike’a — to jak się z nim obchodzimy, wpływa na żywotność baterii. Zobacz, co zrobić, żeby akumulator nie stracił szybko pojemności i nie rozładowywał się częściej niż powinien.

Dlaczego hulajnogi elektryczne wybuchają?

Czy hulajnogi elektryczne są niebezpieczne – dlaczego wybuchają?

Z coraz większą regularnością świat obiegają zdjęcia i filmy płonących pojazdów elektrycznych. Wybuchające balkony, na których przechowywano hulajnogi elektryczne, pożary w mieszkaniach i topiące się ogniwa sprawiły, że wielu użytkowników pojazdów elektrycznych zastanawia się, czy posiadany przez nich pojazd jest tak naprawdę bezpieczny.

Kody błędów hulajnóg elektrycznych

Kody błędów dla popularnych hulajnóg elektrycznych 

Czasem może się zdarzyć, że Twoja hulajnoga elektryczna wyłącza się lub nie daje się uruchomić. Jeśli hulajnoga pika lub mruga dioda, jest to sygnał, że na ekranie wyświetlił się błąd (na przykład e1, e7 lub e16).

E-hulajnoga informuje Cię w ten sposób, czego dotyczy problem. Może to być usterka napięcia baterii, hamulca, silnika lub wiele innych. Kody błędów różnią się dla poszczególnych marek i modeli pojazdów elektrycznych.

Najczęstsze problemy i usterki hulajnóg elektrycznych

Najczęstsze problemy i usterki w hulajnogach elektrycznych

Czy hulajnogi elektryczne się psują? Niestety tak — każdemu pojazdowi elektrycznemu zdarzają się usterki z uwagi na zróżnicowane warunki eksploatacji. 
Najczęstsze usterki w hulajnogach elektrycznych dotyczą akumulatora i problemów z ładowaniem. 

W tym artykule wyjaśniamy, jakie są typowe problemy i jak im zaradzić. Mówimy także co zrobić, gdy hulajnoga elektryczna nie działa.

Jak ładować hulajnogę elektryczną? Większość robi to źle!

Jak ładować hulajnogę elektryczną? Większość robi to źle!

Prawidłowe ładowanie hulajnogi elektrycznej jest niezmiernie istotne dla właściwego funkcjonowania akumulatora. Bez fachowej wiedzy o tym, jak się ładuje hulajnogę elektryczną, możesz narazić swoją baterię na uszkodzenie. W tym artykule wyjaśniamy, jak często ładować hulajnogę elektryczną, czego unikać podczas ładowania oraz jak zwiększyć żywotność akumulatora.

Ile czasu ładują się hulajnogi Xiaomi i Ninebot? Test 6 pojazdów

Ile czasu ładują się hulajnogi Xiaomi i Ninebot? Test 6 pojazdów

Rozładowana bateria w czasie jazdy to częsty problem właścicieli hulajnóg elektrycznych. Akumulator to kluczowy element hulajnogi, wiele osób nie wie jednak ile trzyma bateria w hulajnodze elektrycznej i jak często ją ładować. Na czas ładowania wpływają zasięg i rodzaj baterii. Z tego względu przeprowadziliśmy testy kilku modeli hulajnóg Xiaomi, aby zobaczyć, ile godzin ładuje się poszczególna hulajnoga elektryczna.

Jak działa dodatkowa bateria do hulajnogi?

Jak zwiększyć zasięg hulajnogi dzięki dodatkowej baterii?

Hulajnoga elektryczna pozwala na przejechanie stosunkowo krótkiego dystansu na jednym ładowaniu. Jeśli jesteś jej użytkownikiem, na pewno zauważyłeś, że po pewnym czasie zasięg hulajnogi wyraźnie spada. Wiele osób regularnie wymienia swój sprzęt na nowszy model, co jest bardzo kosztowne. Ponadto, hulajnogi elektryczne trzeba często ładować.

Jak działa dodatkowa bateria do hulajnogi?

Jak działa dodatkowa bateria do hulajnogi?

Dodatkowa Bateria Zewnętrzna to bateria, którą podłączamy do baterii podstawowej (wewnętrznej) i montujemy na zewnątrz hulajnogi (np. przy podeście); pracuje ona równocześnie z Baterią Podstawową, tym samym zauważalnie zwiększając zasięg hulajnogi. Dodatkowa Bateria od City Lion to coś więcej niż drugie życie Twojej hulajnogi – to jak ulepszenie do 2-3 razy droższego pojazdu!

Jak dbać o baterię w hulajnodze elektrycznej?

Jak dbać o baterię w hulajnodze elektrycznej?

Żyjemy w pięknych czasach – “lata dwudzieste” XXI wieku. Codzienne urządzenia mają moc superkomputerów, a dzięki elektrycznym urządzeniom transportu osobistego jesteśmy mobilniejsi, niż kiedykolwiek. 

Jaką hulajnogę elektryczną wybrać? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę!

Jaką hulajnogę elektryczną wybrać? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę!

Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy warto zainwestować w hulajnogę elektryczną dla dorosłych. Hulajnoga elektryczna to najbardziej ekologiczny środek transportu miejskiego. Ponadto oszczędza Twój czas i pieniądze — możesz szybko przemieszczać się po zakorkowanym mieście, a koszt ładowania to zaledwie kilka złotych miesięcznie.

Powrót na górę strony

© City Lion - Polski producent baterii, zasilamy europejską elektromobilność.

[]