Przejdź do treści

Jak zwiększyć zasięg roweru elektrycznego? 5 prostych metod

E-bike to świetne rozwiązanie na długie wycieczki rowerowe. Jeśli zastanawiasz się jak zwiększyć zasięg Twojego roweru elektrycznego na jednym ładowaniu, przygotowaliśmy dla Ciebie kilka wskazówek.

E-bike to świetne rozwiązanie na długie wycieczki rowerowe. Jeśli zastanawiasz się jak zwiększyć zasięg Twojego roweru elektrycznego na jednym ładowaniu, przygotowaliśmy dla Ciebie kilka wskazówek.

Picture of Marcin Świder
Marcin Świder

29 grudnia 2022

Lepszy zasięg roweru elektrycznego e-bike
W tym artykule:

1. Wybierz dobry akumulator do roweru elektrycznego

Głównym czynnikiem wpływającym na zasięg e-bike jest bateria. Im większa pojemność baterii, tym większy zasięg na jednym ładowaniu. Z tego względu, warto zwrócić uwagę na pojemność baterii podaną w Ah (amperogodzinach) podczas wyboru akumulatora.

Jak Zwiększyć Zasięg Roweru Elektrycznego? 5 Prostych Metod (1) - City Lion

Jeśli posiadasz już rower elektryczny i potrzebujesz bardziej pojemnej baterii, możesz dokupić drugą sztukę. City Lion produkuje baterie do e-bike, które pozwolą Ci przejechać więcej kilometrów ze wspomaganiem (lub „na manetce”) na jednym ładowaniu. Akumulatory są zabezpieczone przed przeładowaniem, nadmiernym rozładowaniem, zwarciem czy przegrzaniem — idealne do intensywnej jazdy na rowerze elektrycznym. 

Warto także zadbać o ogólną kondycję baterii, aby wydłużyć jej żywotność. Unikaj jazdy w ekstremalnych temperaturach (wyjątkowo mroźnych lub super upalnych). Akumulator do roweru elektrycznego najlepiej ładować w temperaturze pokojowej i przechowywać w suchym miejscu. 

2. Dopasuj odpowiedni tryb wspomagania

Pamiętaj, że maksymalne wspomaganie (tryb Boost/Turbo) szybciej wyczerpuje baterię. Jeśli masz zaplanowaną długą trasę, zwłaszcza w górzystym terenie, ustaw tryb Eco jako domyślny. Przełącz na mocniejsze wspomaganie dopiero, kiedy naprawdę tego potrzebujesz.

Wielu producentów (na przykład Specialized i Giant) pozwala na personalizację ustawień wspomagania. Możesz zmniejszać i zwiększać moc roweru elektrycznego zgodnie z Twoimi preferencjami.

3. Sprawdź ciśnienie w oponach i zadbaj o płynność jazdy

Zbyt niskie ciśnienie w oponach powoduje wzrost oporów. Odbije się to na pracy akumulatora e-bike i jego zasięgu. Dlatego zaleca się sprawdzanie ciśnienia mniej więcej co dwa tygodnie. Maksymalna i minimalna wartość napompowania opon powinna być na nich umieszczona przez producenta. 

Płynna jazda i pedałowanie wpływają na stabilną pracę silnika. Nie należy również zapominać o przerzutkach. Częstym błędem jest sięganie po mocniejsze wspomaganie, zanim zmienimy przełożenie na lżejsze.

Zadbaj też o stan techniczny swojego roweru. Dobrze jest regularnie czyścić łańcuch oraz skontrolować pozostałe części, takie jak klocki hamulcowe i łożyska.

4. Zaplanuj trasę

Aby zachować płynność jazdy i przejechać więcej kilometrów ze wspomaganiem, zaplanuj dokładnie trasę. Weź pod uwagę pojemność Twojego akumulatora. Często dłuższy, ale łagodniejszy podjazd jest lepszym rozwiązaniem niż wspinaczka przy użyciu trybu Turbo.

5. Zrezygnuj z ciężkiego bagażu

Rachunek jest prosty — im większa masa, tym mniejszy zasięg. Zanim wyruszysz w podróż, sprawdź, czy Twoje sakwy nie są przepełnione i czy ich zawartość jest Ci naprawdę potrzebna. Wyrzucenie zbędnego bagażu pozwoli zwiększyć trochę zasięg e-bike.

Potrzebujesz lepszego zasięgu?

Zamontuj Baterię od polskiego producenta City Lion
i zapomnij o problemach z zasięgiem już dziś!

Podsumowanie

Na zasięg roweru elektrycznego wpływa wiele czynników. Najskuteczniejszy środek na zwiększenie zasięgu to pojemna bateria. Dzięki baterii do e-bike produkcji City Lion przejedziesz więcej kilometrów ze wspomaganiem bez konieczności ładowania. 

Akumulatory City Lion odznaczają się także bardzo długą żywotnością — nawet po 1000 cykli rozładowania wciąż zachowują 80% pojemności. Możesz je bez problemu naładować standardową ładowarką.

Nasi eksperci mogą też stworzyć okablowanie specjalnie dla Ciebie, aby dopasować dodatkową baterią do oryginalnego akumulatora, zastosowanego w Twoim rowerze.

Jak Zwiększyć Zasięg Roweru Elektrycznego? 5 Prostych Metod (2) - City Lion
Baterie City Lion

Produkujemy również baterie do hulajnóg elektrycznych:

  • Xiaomi — zwiększ zasięg hulajnogi elektrycznej nawet 4-krotnie.
  • Vsett — hulajnoga elektryczna dla dorosłych wymaga pojemnej baterii.
  • Nanrobot — bądź zawsze na czas z nową baterią do hulajnogi Nanrobot N6.
  • Kugoo — impuls do szybkiego przemieszczania się po mieście bez ciągłego ładowania.
  • Robimy też baterie na zamówienie!

City Lion napędza europejską elektromobilność!

City Lion to wiodący producent baterii do pojazdów elektrycznych w UE.
Nasze baterie napędzają pojazdy tysięcy osób w całej Europie.

Picture of Marcin Świder
Marcin Świder

Współtworzę City Lion od grudnia 2019 roku. Produkujemy i montujemy zestawy akumulatorów do lekkich pojazdów elektrycznych. W ciągu trzech lat staliśmy się najpopularniejszym europejskim producentem akumulatorów do hulajnóg elektrycznych. Od 2023 roku produkujemy również akumulatory do rowerów elektrycznych.

Facebook
Twitter
Pinterest
WhatsApp
Powrót na górę strony

© City Lion - Polski producent baterii, zasilamy europejską elektromobilność.

Pokonaj nawet 100 km więcej na jednym ładowaniu!
Zainwestuj w lepszą baterię do Twojego roweru elektrycznego lub hulajnogi i jedź dalej!
5/5
5/5
Zasięg znacząco się zwiększył. Nawet osoba bez doświadczenia poradzi sobie z zamontowaniem takiej baterii! - Edyta
5/5
5/5
Bateria jest bardzo wydajna. Zawsze rozpędzam się do maksymalnej prędkości, dojeżdżam naprawdę daleko i mam ją jeszcze połowę naładowania. - Michał
5/5
5/5
Wszystko działa idealnie. Instalacja była dość łatwa. Zacząłem jeździć do pracy hulajnogą z baterią dodatkową i jestem bardzo zadowolony. - Antoni
5/5
5/5
Bateria sprawuje sie świetnie, spełnia zdecydowanie moje oczekiwania. Montaż jest bardzo prosty i nie pochłania wiele czasu - Mikołaj
5/5
5/5
Bateria sprawuje się świetnie. Mimo pokaźnej wielkości nadal jestem zaskoczony, że nie przeszkadzać ani troche w jeździe. - Rafał
[]