Przejdź do treści

Jak zwiększyć zasięg roweru elektrycznego? 5 prostych metod

E-bike to świetne rozwiązanie na długie wycieczki rowerowe. Jeśli zastanawiasz się jak zwiększyć zasięg Twojego roweru elektrycznego na jednym ładowaniu, przygotowaliśmy dla Ciebie kilka wskazówek.

E-bike to świetne rozwiązanie na długie wycieczki rowerowe. Jeśli zastanawiasz się jak zwiększyć zasięg Twojego roweru elektrycznego na jednym ładowaniu, przygotowaliśmy dla Ciebie kilka wskazówek.

W tym artykule:

1. Wybierz dobry akumulator do roweru elektrycznego

Głównym czynnikiem wpływającym na zasięg e-bike jest bateria. Im większa pojemność baterii, tym większy zasięg na jednym ładowaniu. Z tego względu, warto zwrócić uwagę na pojemność baterii podaną w Ah (amperogodzinach) podczas wyboru akumulatora.

Jak Zwiększyć Zasięg Roweru Elektrycznego? 5 Prostych Metod (1) - City Lion

Jeśli posiadasz już rower elektryczny i potrzebujesz bardziej pojemnej baterii, możesz dokupić drugą sztukę. City Lion produkuje baterie do e-bike, które pozwolą Ci przejechać więcej kilometrów ze wspomaganiem (lub „na manetce”) na jednym ładowaniu. Akumulatory są zabezpieczone przed przeładowaniem, nadmiernym rozładowaniem, zwarciem czy przegrzaniem — idealne do intensywnej jazdy na rowerze elektrycznym. 

Warto także zadbać o ogólną kondycję baterii, aby wydłużyć jej żywotność. Unikaj jazdy w ekstremalnych temperaturach (wyjątkowo mroźnych lub super upalnych). Akumulator do roweru elektrycznego najlepiej ładować w temperaturze pokojowej i przechowywać w suchym miejscu. 

2. Dopasuj odpowiedni tryb wspomagania

Pamiętaj, że maksymalne wspomaganie (tryb Boost/Turbo) szybciej wyczerpuje baterię. Jeśli masz zaplanowaną długą trasę, zwłaszcza w górzystym terenie, ustaw tryb Eco jako domyślny. Przełącz na mocniejsze wspomaganie dopiero, kiedy naprawdę tego potrzebujesz.

Wielu producentów (na przykład Specialized i Giant) pozwala na personalizację ustawień wspomagania. Możesz zmniejszać i zwiększać moc roweru elektrycznego zgodnie z Twoimi preferencjami.

3. Sprawdź ciśnienie w oponach i zadbaj o płynność jazdy

Zbyt niskie ciśnienie w oponach powoduje wzrost oporów. Odbije się to na pracy akumulatora e-bike i jego zasięgu. Dlatego zaleca się sprawdzanie ciśnienia mniej więcej co dwa tygodnie. Maksymalna i minimalna wartość napompowania opon powinna być na nich umieszczona przez producenta. 

Płynna jazda i pedałowanie wpływają na stabilną pracę silnika. Nie należy również zapominać o przerzutkach. Częstym błędem jest sięganie po mocniejsze wspomaganie, zanim zmienimy przełożenie na lżejsze.

Zadbaj też o stan techniczny swojego roweru. Dobrze jest regularnie czyścić łańcuch oraz skontrolować pozostałe części, takie jak klocki hamulcowe i łożyska.

4. Zaplanuj trasę

Aby zachować płynność jazdy i przejechać więcej kilometrów ze wspomaganiem, zaplanuj dokładnie trasę. Weź pod uwagę pojemność Twojego akumulatora. Często dłuższy, ale łagodniejszy podjazd jest lepszym rozwiązaniem niż wspinaczka przy użyciu trybu Turbo.

5. Zrezygnuj z ciężkiego bagażu

Rachunek jest prosty — im większa masa, tym mniejszy zasięg. Zanim wyruszysz w podróż, sprawdź, czy Twoje sakwy nie są przepełnione i czy ich zawartość jest Ci naprawdę potrzebna. Wyrzucenie zbędnego bagażu pozwoli zwiększyć trochę zasięg e-bike.

Potrzebujesz lepszego zasięgu?

Zamontuj Baterię od polskiego producenta City Lion
i zapomnij o problemach z zasięgiem już dziś!

Podsumowanie

Na zasięg roweru elektrycznego wpływa wiele czynników. Najskuteczniejszy środek na zwiększenie zasięgu to pojemna bateria. Dzięki baterii do e-bike produkcji City Lion przejedziesz więcej kilometrów ze wspomaganiem bez konieczności ładowania. 

Akumulatory City Lion odznaczają się także bardzo długą żywotnością — nawet po 1000 cykli rozładowania wciąż zachowują 80% pojemności. Możesz je bez problemu naładować standardową ładowarką.

Nasi eksperci mogą też stworzyć okablowanie specjalnie dla Ciebie, aby dopasować dodatkową baterią do oryginalnego akumulatora, zastosowanego w Twoim rowerze.

Jak Zwiększyć Zasięg Roweru Elektrycznego? 5 Prostych Metod (2) - City Lion
Baterie City Lion

Produkujemy również baterie do hulajnóg elektrycznych:

  • Xiaomi — zwiększ zasięg hulajnogi elektrycznej nawet 4-krotnie.
  • Vsett — hulajnoga elektryczna dla dorosłych wymaga pojemnej baterii.
  • Nanrobot — bądź zawsze na czas z nową baterią do hulajnogi Nanrobot N6.
  • Kugoo — impuls do szybkiego przemieszczania się po mieście bez ciągłego ładowania.
  • Robimy też baterie na zamówienie!
City Lion
City Lion

Europejski producent baterii do pojazdów elektrycznych.

Facebook
Twitter
Pinterest
WhatsApp
Powrót na górę strony

© City Lion - Baterie do hulajnóg elektrycznych

[]