Przejdź do treści

Ile czasu ładuje się hulajnoga elektryczna Xiaomi? Test baterii

Hulajnoga elektryczna

Rozładowana bateria w czasie jazdy to częsty problem właścicieli hulajnóg elektrycznych. Akumulator to kluczowy element hulajnogi, wiele osób nie wie jednak ile trzyma bateria w hulajnodze elektrycznej i jak często ją ładować. 

Na czas ładowania wpływają zasięg i rodzaj baterii. Z tego względu przeprowadziliśmy testy kilku modeli hulajnóg Xiaomi, aby zobaczyć, ile godzin ładuje się poszczególna hulajnoga elektryczna. 

Jeśli nie przeszkadza ci dłuższy (ale za to rzadszy) czas ładowania, bateria zewnętrzna City Lion znacznie zwiększy zasięg Twojej hulajnogi na jednym ładowaniu.

Jest to wysokiej jakości produkt tworzony w Polsce. Dzięki rocznej gwarancji możesz wypróbować dodatkową baterię do hulajnogi elektrycznej City Lion bez ryzyka.

Czas ładowania baterii w hulajnogach Xiaomi

Wybraliśmy 5 modeli hulajnóg elektrycznych Xiaomi, aby sprawdzić, ile trwa ich ładowanie. Sprawdziliśmy czas ładowania z fabrycznie nową baterią prosto ze sklepu oraz z dodatkowymi bateriami zewnętrznymi (różnych rozmiarów) City Lion.

Przydatną informacją jest również maksymalny zasięg hulajnogi elektrycznej na pełnym ładowaniu — pozwoli Ci to uniknąć ładowania baterii w podróży.

Z baterią dodatkową City Lion, ładujesz swoją hulajnogę dłużej, ale zdecydowanie rzadziej. Przykładowo, nowa hulajnoga elektryczna Xiaomi M365 ładuje się 5 godzin, ale możesz z nią pokonać zaledwie 18 km.

Instalując dodatkową baterię zewnętrzną rozmiar L, czas ładowania wydłuża się o 8 godzin. Jesteś za to w stanie przejechać prawie 3 razy więcej na jednym ładowaniu.

Czas ładowania baterii Xiaomi
Tabela – Czas ładowania baterii w hulajnogach Xiaomi

Jak najlepiej ładować hulajnogę elektryczną?

Ładowanie hulajnogi elektrycznej to nie tylko podłączenie sprzętu do ładowarki. Aby przedłużyć żywotność baterii, należy przestrzegać kilku ważnych zasad.

 • Pamiętaj, aby ładować baterię w temperaturze pokojowej, a w nocy używać słabszej ładowarki.
 • Staraj się również nie ładować swojej hulajnogi do pełna i nie rozładowywać do zera. Baterie litowo-jonowe źle reagują na przeładowanie i głębokie rozładowanie.
 • Możesz za to spokojnie doładowywać baterię w ciągu dnia — nie wpłynie to negatywnie na jej żywotność. 

Ile kosztuje ładowanie hulajnogi elektrycznej?

Koszt ładowania hulajnogi elektrycznej zależy od kilku czynników, takich jak: pojemność baterii, napięcie znamionowe, czy cena prądu za kWh. 

Weźmy za przykład hulajnogę Xiaomi Mi Scooter Pro 2 — przyjmując koszt kWh na poziomie 0,75 zł, naładowanie nowej baterii fabrycznej będzie cię kosztowało około 35 groszy.

Nawet jeśli ładujesz baterię codziennie, cena ładowania hulajnogi elektrycznej to zaledwie kilka złotych miesięcznie. Jest to jeden z najbardziej oszczędnych i ekologicznych środków transportu.

FAQ – Najczęściej zadawane pytania

1. Gdzie umieszcza się dodatkową baterię zewnętrzną?

Baterię zazwyczaj umieszcza się na styku kierownicy i podestu, w taki sposób, aby montaż był stabilny, a zewnętrzne źródło zasilania nie przeszkadzało w normalnym użytkowaniu. Czasem umieszcza się ją w górnej części kolumny kierowniczej – w zależności od modelu hulajnogi. 

2. Jaką baterię do hulajnogi elektrycznej wybrać?

Ważne jest, aby bateria była dostosowana do modelu twojej hulajnogi. Aby wybrać baterię odpowiednią do twoich potrzeb, odpowiedz sobie na następujące pytania:

 • Jaki jest model mojej hulajnogi?
 • Ile kilometrów chcę przejechać na jednym ładowaniu?
 • Jaki wzrost wagi mojej hulajnogi jestem w stanie zaakceptować?

W odpowiedzi na te pytania pomogą ci artykuły na naszym blogu. Możesz również skontaktować się z naszymi ekspertami

3. Co otrzymam w zestawie z baterią dodatkową?

Przy zakupie dodatkowej baterii zewnętrznej City Lion otrzymujesz cały zestaw, w skład którego wchodzą: 

 • pakiet baterii o wybranej przez ciebie pojemności; 
 • ekskluzywna torba typu Wild Man (wysoce odporna na zachlapanie) z logiem City Lion;
 • okablowanie;
 • zapasowa gumowa zaślepka, montowana w miejscu wejścia kabla dodatkowej baterii zewnętrznej w ramę hulajnogi, w kolorze ciemnoczerwonym (pasującym do hulajnóg Xiaomi); 
 • dodatkowe uchwyty dla stabilniejszego przymocowania torby przy podeście (pasujące do hulajnóg Xiaomi oraz Ninebot); 
 • wkrętak TORX, który pomoże w demontażu pokrywy podestu (Xiaomi i Ninebot); 
 • instrukcja montażu i modyfikacji oprogramowania (konieczna tylko w hulajnogach Xiaomi oraz Ninebot).