Przejdź do treści

Jaką baterię do hulajnogi elektrycznej wybrać?

Szukasz sposobu na zwiększenie zasięgu swojej hulajnogi? Dobrze trafiłeś(aś)! W tym artykule pomożemy Ci dobrać odpowiednią baterię do Twoich potrzeb.

Bateria podestowa i dodatkowa bateria zewnętrzna do hulajnogi elektrycznej – czym się różnią?

Bateria podestowa City Lion to nowy, lepszy zamiennik baterii oryginalnej, zamontowanej w Twojej hulajnodze od nowości. Zalecamy montaż baterii podestowej w sytuacji, gdy bateria oryginalna wykazuje objawy zużycia, tj. gdy hulajnoga przejeżdża zauważalnie krótszy dystans, niż gdy była nowa. W przypadku tańszych modeli hulajnóg (poniżej 1500 zł) zauważalne spadki w wydajności baterii można zauważyć już po 6-12 miesiącach aktywnego użytkowania. W przypadku droższych hulajnóg okres ten wynosi zazwyczaj 24-36 miesięcy.

Dodatkowa bateria zewnętrzna do hulajnogi City Lion zwiększy zasięg hulajnogi nawet czterokrotnie (w zależności od wybranej pojemności). Montujemy ją na sztycy kierownicy lub przy podeście, po czym obie baterie (oryginalna + dodatkowa) działają jednocześnie, zwiększając zasięg hulajnogi. Więcej o tym rozwiązaniu można przeczytać tutaj. Bateria dodatkowa jest najbardziej efektywna, gdy bateria oryginalna jest wciąż w dobrej formie.

Podsumowując: jeśli bateria oryginalna ma powyżej 24-36 miesięcy i jej wydajność jest znacznie obniżona, to proponujemy montaż baterii podestowej. Jeśli zaś bateria oryginalna ma poniżej 18 miesięcy i jest w przyzwoitej formie, to zachęcamy do montażu baterii dodatkowej.

Jaką pojemność baterii do hulajnogi elektrycznej wybrać?

Im większa pojemność baterii do hulajnogi, tym większy jej zasięg, lecz także większa waga. O ile przy montażu baterii podestowej nie odegra to kluczowej roli i ostateczna waga hulajnogi nie będzie się znacząco różnić od wagi pierwotnej, to w przypadku baterii dodatkowej należy wziąć pod uwagę jej rozmiar i wagę. Dodatkowa bateria zewnętrzna o rozmiarze S waży jedynie około 1 kg, natomiast bateria zewnętrzna XXL może ważyć już 4 kg. Może to mieć znaczenie dla osób, które mieszkają na wyższych piętrach i bez windy.

Jaki woltaż baterii pasuje do mojej hulajnogi elektrycznej?

Woltaż baterii musi być zawsze ściśle dostosowany do modelu hulajnogi, co uwzględniliśmy w swojej ofercie – każdy model hulajnogi elektrycznej ma swoją dedykowaną ofertę. Czyli: mając hulajnogę marki Xiaomi i poszukując dodatkowej baterii zewnętrznej, powinniśmy wybrać baterię dodatkową do hulajnóg Xiaomi

Jeżeli w naszej ofercie nie posiadamy obecnie baterii do Twojej hulajnogi, to nic – napisz do nas poprzez formularz znajdujący się na stronie: https://citylion.pl/baterie-na-zamowienie/, a zrobimy baterię na zamówienie. 🙂

Jeśli zaś nie jesteś pewien/pewna, jaki posiadasz model hulajnogi, to także zapraszamy do kontaktu poprzez powyższy formularz wraz z zamieszczeniem zdjęcia – na pewno pomożemy!