Przejdź do treści

Dodatkowa bateria zewnętrzna do hulajnogi elektrycznej — wady i zalety

Hulajnoga elektryczna pozwala na przejechanie stosunkowo krótkiego dystansu na jednym ładowaniu. Jeśli jesteś jej użytkownikiem, na pewno zauważyłeś, że po pewnym czasie zasięg hulajnogi wyraźnie spada. Wiele osób regularnie wymienia swój sprzęt na nowszy model, co jest bardzo kosztowne. Ponadto, hulajnogi elektryczne trzeba często ładować. 

Rozwiązaniem tych problemów jest dodatkowa bateria zewnętrzna. To taki wbudowany power bank dla hulajnogi. Dodatkowy akumulator do hulajnogi elektrycznej z jednej strony zwiększa ilość przejechanych kilometrów, a z drugiej skraca częstość ładowania. Co więcej, poprawia jakość twojej hulajnogi — chcąc zwiększyć zasięg, nie musisz wymieniać jej na nową.

Bateria zewnętrzna City Lion to wysokiej jakości produkt, tworzony w Polsce. Większa pojemność i dłuższa żywotność baterii wyróżnia ją od tych montowanych fabrycznie. Możesz wypróbować dodatkową baterię do hulajnogi elektrycznej City Lion bez ryzyka, ponieważ każdy produkt objęty jest roczną gwarancją.

[Zwiększ zasięg swojej hulajnogi już teraz!]

Plusy i minusy dodatkowej baterii zewnętrznej do hulajnogi elektrycznej

Czy warto zdecydować się na zakup dodatkowej baterii do hulajnogi elektrycznej? Poniżej punktujemy główne korzyści wynikające z jej posiadania:

 • znacznie większy zasięg,
 • mniejsza częstotliwość ładowania,
 • komfort jazdy,
 • łatwość montażu,
 • bezpieczeństwo i wysoka jakość produktu,
 • oszczędność pieniędzy.

Rozwiązanie to nie jest pozbawione wad, jednak są one nieliczne i warte poświęcenia dla poprawy jakości Twojego sprzętu:

 • wzrost wagi hulajnogi,
 • wydłużony czas ładowania,
 • nieco mniejsza stabilność w trakcie jazdy.

Większy zasięg hulajnogi pozwoli Ci pokonać mnóstwo dodatkowych kilometrów

Kiedy kupujesz nową hulajnogę elektryczną, zazwyczaj możesz przejechać około 15-30 km na jednym ładowaniu. Jest to dość niewielka odległość, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że zasięg mogą skrócić czynniki zewnętrzne (takie jak waga użytkownika, prędkość poruszania się, uwarunkowania terenu). Zauważyłeś też pewnie, że zasięg hulajnogi elektrycznej spada z czasem użytkowania. 

Dzięki baterii zewnętrznej City Lion będziesz mógł pokonać aż do 100 km na jednym ładowaniu. Przeprowadziliśmy testy zasięgu dla kilku modeli hulajnóg Xiaomi i Ninebot. Przykładowo, zasięg hulajnogi elektrycznej Xiaomi Mi Scooter Pro 2 z baterią rozmiar M zwiększył się o 24 km. Bateria dodatkowa City Lion rozmiar L wydłużyła liczbę przejechanych kilometrów na hulajnodze Ninebot G30 MAX o 35.

Pamiętaj, że razem z zasięgiem hulajnogi rośnie jej waga. W zależności od tego, jaką pojemność baterii dodatkowej wybierzesz, twoja hulajnoga będzie cięższa o 1-5 kg. Jest to jednak drobny minus w zamian za wyraźnie widoczną poprawę jakości hulajnogi.

Ładujesz dłużej, ale zdecydowanie rzadziej

Jednym z problemów fabrycznej baterii do hulajnogi elektrycznej jest to, że szybko się rozładowuje. Każdemu, kto posiada hulajnogę elektryczną, zdarzyło się zapewne wracać do domu komunikacją miejską z hulajnogą pod pachą lub robić niezamierzony postój na ładowanie.

Bateria dodatkowa to brak konieczności ładowania w podróży. Czas ładowania hulajnogi ​​Xiaomi M365 (o średnim zasięgu 18 km) to 5 godzin. Jeśli zainstalujesz baterię zewnętrzną City Lion rozmiar M, czas ładowania wydłuży się dwukrotnie (10 godzin), ale będziesz mógł przejechać ponad 40 km bez konieczności ładowania w trakcie.

Stabilność jazdy pozostaje wysoka 

Twoja hulajnoga elektryczna z dodatkową baterią będzie niemalże tak samo stabilna i zwrotna, jak przed jej zamontowaniem. W przypadku hulajnóg Xiaomi i Ninebot bateria zewnętrzna montowana jest przy podeście, dzięki czemu stabilność jazdy praktycznie się nie zmienia. Użytkownicy innych modeli (które wymagają zamontowania baterii na sztycy kierownicy) mogą odczuć większy opór podczas jazdy, jednak nie wpływa to znacząco na zwrotność hulajnogi.

Montaż baterii dodatkowej jest niezwykle prosty

Nawet jeśli nie jesteś przeszkolonym technikiem, możesz łatwo i szybko samodzielnie zamontować baterię zewnętrzną. Do każdej wysyłanej baterii dołączona jest instrukcja montażu. W razie jakichkolwiek niejasności napisz do nas — na pewno Ci pomożemy. Istnieje również opcja wykupu montażu przez naszych specjalistów, jeśli nie masz czasu lub chęci, aby samemu się tym zająć.

Posiadasz gwarancję najlepszej jakości produktu

City Lion to polski producent z siedzibą w Warszawie. Używane przez nas markowe ogniwa litowo-jonowe są najlepsze jakościowo i przede wszystkim maksymalnie bezpieczne. Są one fabrycznie nowe oraz zabezpieczone przed zwarciem i przeładowaniem. Zapewniają też dłuższą żywotność baterii. W odróżnieniu od wielu innych producentów nie stosujemy ogniw z odzysku (tzw. depakietowanych), które nie gwarantują długowieczności. Oprócz tego, każda produkowana przez nas bateria jest pieczołowicie sprawdzana przez profesjonalistów. 

Oszczędzasz pieniądze

Bateria zewnętrzna zwiększa zasięg twojej hulajnogi stosunkowo niskim kosztem. Nie musisz kupować najnowszego modelu, który oferuje większy zasięg — wystarczy zamontować baterię dodatkową. Baterie City Lion są kompatybilne z wieloma popularnymi markami (m.in. Kugoo, Joyor, Motus); robimy także baterie na zamówienie.

[Popraw jakość swojej hulajnogi już dziś!]

FAQ — Często zadawane pytania na temat dodatkowych baterii zewnętrznych do hulajnogi elektrycznej

Gdzie umieszcza się dodatkową baterię zewnętrzną?

Baterię zazwyczaj umieszcza się na styku kierownicy i podestu, w taki sposób, aby montaż był stabilny, a zewnętrzne źródło zasilania nie przeszkadzało w normalnym użytkowaniu. Czasem umieszcza się ją w górnej części kolumny kierowniczej – w zależności od modelu hulajnogi. 

Jaką baterię do hulajnogi elektrycznej wybrać?

Ważne jest, aby bateria była dostosowana do modelu twojej hulajnogi. Aby wybrać baterię odpowiednią do twoich potrzeb, odpowiedz sobie na następujące pytania:

 • Jaki jest model mojej hulajnogi?
 • Ile kilometrów chcę przejechać na jednym ładowaniu?
 • Jaki wzrost wagi mojej hulajnogi jestem w stanie zaakceptować?

W odpowiedzi na te pytania pomogą ci artykuły na naszym blogu. Możesz również skontaktować się z naszymi ekspertami

Co otrzymam w zestawie z baterią dodatkową?

Przy zakupie dodatkowej baterii zewnętrznej City Lion otrzymujesz cały zestaw, w skład którego wchodzą: 

 • pakiet baterii o wybranej przez ciebie pojemności; 
 • ekskluzywna torba typu Wild Man (wysoce odporna na zachlapanie) z logiem City Lion;
 • okablowanie;
 • zapasowa gumowa zaślepka, montowana w miejscu wejścia kabla dodatkowej baterii zewnętrznej w ramę hulajnogi, w kolorze ciemnoczerwonym (pasującym do hulajnóg Xiaomi); 
 • dodatkowe uchwyty dla stabilniejszego przymocowania torby przy podeście (pasujące do hulajnóg Xiaomi oraz Ninebot); 
 • wkrętak TORX, który pomoże w demontażu pokrywy podestu (Xiaomi i Ninebot); 
 • instrukcja montażu i modyfikacji oprogramowania (konieczna tylko w hulajnogach Xiaomi oraz Ninebot).

[Podrasuj swoją hulajnogę z City Lion]

Podsumowanie

Dodatkowa bateria zewnętrzna kilkukrotnie zwiększa zasięg twojej hulajnogi, dzięki czemu pokonasz większe odległości na jednym ładowaniu. Co prawda czas ładowania się wydłuży, ale za to nie będziesz musiał ładować baterii tak często, jak dotychczas.

Ponadto, rozwiązania City Lion są bezpieczne i łatwe w obsłudze. Bateria zewnętrzna nie wpłynie na komfort jazdy — twoja hulajnoga pozostanie zwrotna i stabilna. Z pewnością zauważysz natomiast różnicę w jakości swojego sprzętu bez konieczności wymiany na nowy. Możesz kupić baterię dodatkową City Lion bez obaw (każdy produkt objęty jest roczną gwarancją).