Przejdź do treści

Jak dbać o baterię w rowerze elektrycznym? Sprawdzone porady

Jeśli nie wiesz, jak dbać o baterię w rowerze elektrycznym, pomogą Ci w tym wskazówki ekspertów z City Lion. Akumulator to najważniejsza część każdego e-bike’a — to jak się z nim obchodzimy, wpływa na żywotność baterii. Zobacz, co zrobić, żeby akumulator nie stracił szybko pojemności i nie rozładowywał się częściej niż powinien.

Jeśli nie wiesz, jak dbać o baterię w rowerze elektrycznym, pomogą Ci w tym wskazówki ekspertów z City Lion. Akumulator to najważniejsza część każdego e-bike’a — to jak się z nim obchodzimy, wpływa na żywotność baterii. Zobacz, co zrobić, żeby akumulator nie stracił szybko pojemności i nie rozładowywał się częściej niż powinien.

W tym artykule:

Potrzebujesz lepszej baterii?

Zamontuj Baterię City Lion do E-bike
i zwiększ zasięg swojego roweru elektrycznego!

Prawidłowe ładowanie baterii w rowerze elektrycznym

Pierwsze ładowanie baterii rowerowej nie powinno się niczym różnić od następnych. Wiele osób uważa, że baterie należy sformatować, jednak jest to przestarzałe myślenie, które nie sprawdza się w przypadku baterii li-ion (litowo-jonowych) do roweru elektrycznego. Rozładowanie do zera, a następnie naładowanie do 100% może być wręcz szkodliwe.

Optymalny poziom maksymalnego naładowania akumulatora wynosi między 80 a 90%. Można, a nawet trzeba, doładowywać baterię w rowerze elektrycznym. Jeśli zastanawiasz się, kiedy ładować akumulator rowerowy, dobrze jest to zrobić, gdy poziom naładowania wynosi 30-50%.

Standardowa ładowarka DC 2.1/5.5 jest odpowiednia dla większości e-bike’ów.

Przechowywanie baterii do roweru elektrycznego

Zaleca się przechowywanie baterii do roweru elektrycznego w temperaturze pokojowej. Nadmierne upały i zimowe mrozy nie wpływają korzystnie na żywotność akumulatora. Jeśli jeździsz rowerem elektrycznym do szkoły lub pracy, zwróć uwagę czy miejsce, w którym zostawiasz swój sprzęt, nie jest narażone na zbyt wysokie nasłonecznienie lub niskie temperatury.

W sytuacji, gdy nie zamierzasz używać roweru przez dłuższy czas, warto naładować baterię do 30-40%. Przechowywanie akumulatora o poziomie naładowania przekraczającym 50% może odbić się na kondycji ogniw. 

Gdzie kupić baterię do roweru elektrycznego?

Zaleca się zakup baterii u sprawdzonego producenta. Żywotność baterii w porównaniu z produktem “no name” może wahać się o nawet 700 pełnych cykli ładowania. Baterie do e-bike City Lion wyróżniają się bardzo długą żywotnością — po 1000 cykli rozładowania wciąż zachowują 80% pojemności.

Elektronika sterująca (BMS) odpowiada za właściwy proces ładowania, dlatego kupno wysokiej jakości produktu zapobiega uszkodzeniu baterii. City Lion wykorzystuje innowacyjne rozwiązania, jak system BMS z potrójnym zabezpieczeniem, który skutecznie chroni baterię przed przeładowaniem, nadmiernym rozładowaniem, zwarciem, czy przegrzaniem.

Jak Dbać O Baterię W Rowerze Elektrycznym? Sprawdzone Porady (1) - City Lion
Bateria Bidonowa City Lion

Kiedy wymienić baterię do roweru elektrycznego?

Gdy zaobserwujesz, że zasięg Twojego e-bike’a na jednym ładowaniu wyraźnie spada, należy rozważyć wymianę baterii na nową. Degradacja baterii znacznie wpływa na jakość i intensywność jazdy. 

City Lion oferuje wysokiej jakości akumulatory litowo-jonowe do rowerów elektrycznych. Produkujemy też baterie do roweru elektrycznego na zamówienie.

Bateria do e-Bike 48V 30A świetnie sprawdzi się jako bazowa bateria dla Twojego roweru. Eksperci City Lion mogą też stworzyć okablowanie specjalnie dla Ciebie, aby dopasować dodatkową baterią do oryginalnego akumulatora, zastosowanego w Twoim rowerze.

City Lion napędza europejską elektromobilność!

City Lion to wiodący producent baterii do pojazdów elektrycznych w UE.
Nasze baterie napędzają pojazdy tysięcy osób w całej Europie.

City Lion
City Lion

Europejski producent baterii do pojazdów elektrycznych.

Facebook
Twitter
Pinterest
WhatsApp
Powrót na górę strony

© City Lion - Baterie do hulajnóg elektrycznych

[]