Przejdź do treści

Czy warto wybrać rower elektryczny zamiast samochodu?

Zastanawiasz się, dlaczego wybrać rower elektryczny, zamiast samochodu? Mamy dla Ciebie aż 7 ważnych powodów, dla których warto to zrobić. Możesz wykorzystać je do podjęcia decyzji lub przekonania bliskiej Ci osoby. Sprawdź, czemu e-bike jest lepszy od auta.

Zastanawiasz się, dlaczego wybrać rower elektryczny, zamiast samochodu? Mamy dla Ciebie aż 7 ważnych powodów, dla których warto to zrobić. Możesz wykorzystać je do podjęcia decyzji lub przekonania bliskiej Ci osoby. Sprawdź, czemu e-bike jest lepszy od auta.

Picture of Marcin Świder
Marcin Świder

12 maja 2024

Czy wybrać rower elektryczny zamiast samochodu? Te 7 faktów Cię przekona!
W tym artykule:

Potrzebujesz lepszej baterii?

Zamontuj Baterię City Lion do E-bike
i zwiększ zasięg swojego roweru elektrycznego!

Jeszcze do niedawna samochód był synonimem mobilności. Elektryczne rowery okazały się jednak prawdziwym game changerem, który wybrały już miliony osób w każdym wieku na całym świecie. Sprawdź, dlaczego podjęli właśnie taką decyzję i dowiedz się, czemu lepiej wybrać e-bike’a zamiast samochodu. 

Będziesz miał lepszą kondycję fizyczną

Brak ruchu jest główną przyczyną wielu chorób, które zwykliśmy nazywać cywilizacyjnymi. Prawda jest taka, że zdecydowana większość z nas przez większą część dnia siedzi. W pracy, przed telewizorem i… podczas jazdy samochodem. 

Zakup elektrycznego roweru zmieni Twoje nawyki. Odkryjesz radość z jazdy i inne zalety tej decyzji, o których piszemy w dalszej części tego artykułu, ale przede wszystkim zaczniesz się ruszać z korzyścią dla Twojego zdrowia. Poprawisz kondycję, rozładujesz napięcie, zredukujesz stres. To wystarczająco ważne powody, by kupić e-bike’a zamiast auta. Możesz jednak poznać kolejne. 

Poznasz nowe trasy i miejsca

Jeżdżąc autem, ograniczasz się do wytyczonych tras. Na elektrycznym rowerze odkryjesz nowe szlaki i miejsca, które z perspektywy ulicznego ruchu są niezauważalne lub niedostępne. Kto wie, jakie to będzie miało konsekwencje? Być może tylko zachwycisz się swoim miastem, a może zainspirujesz lub poznasz kogoś, kto zmieni Twoje życie? Jedno jest pewne: w aucie nigdy tego nie doświadczysz. 

Zaoszczędzisz na paliwie i opłatach

Ceny paliw to nie jedyne bolączki właściciela auta. Polisy ubezpieczeniowe, przeglądy technicznie, bieżące i awaryjne naprawy — to wszystko wydatki, których unikniesz, wybierając rower elektryczny zamiast samochodu. 

Część z tych pieniędzy możesz przeznaczyć np. na zakup nowej baterii do roweru elektrycznego, a resztę wydać na przyjemności lub na prezent dla bliskiej Ci osoby. W ciągu roku może to być budżet w wysokości nawet kilku tysięcy złotych, więc zakup e-bike’a szybko się zwróci. 

Dojedziesz bez korków

Czy wiesz, że w ciągu jednego roku spędzamy nawet 100 godzin, stojąc w korkach? A ile z nich wypełnionych jest stresem i napięciem? Jazda elektrycznym rowerem umożliwia Ci ominięcie korków. Nawet jeśli nie skróci Twojego czasu dojazdu do pracy, to przynajmniej pozwoli Ci spędzić go przyjemniej i spokojniej. 

Łatwiej zaparkujesz

Miasta, a zwłaszcza ich centra, są kompletnie zatłoczone, dlatego znalezienie wolnego miejsca parkingowego czasem graniczy z cudem. A jeszcze nie każdy sprawnie umie takie wąską przestrzeń sprawnie wykorzystać. Przestaniesz się tym przejmować, kupując elektryczny rower. Możesz wybrać lekki model, który błyskawicznie się składa, a po złożeniu jest tak mały, że zmieści się nawet koło firmowego biurka.

Zmniejszysz emisję zanieczyszczeń

To prawda, że najwięcej zanieczyszczeń powietrza emituje przemysł i ciężki transport drogowy. Wybierając elektryczny rower, ograniczysz ją więc tylko w niewielkim stopniu, ale jednak. To będzie Twój świadomy wkład w redukcję CO2, tlenków azotu oraz pyłów zawieszonych. Będziesz mógł z błyskiem w oku spytać swoich znajomych, jak oni dbają o nasze powietrze. 

Odkryjesz na nowo wolność

Czy pamiętasz uczucia, których dostarczyła Ci pierwsza przejażdżka na rowerze? Możesz odkryć je na nowo. Wiatr we włosach (albo chociaż w miejscach, w których kiedyś rosły), ciepło promieni słonecznych na skórze, uczucie lekkości i absolutnego panowania nad swoimi wyborami — nawet kabriolet nie zapewni Ci takiej wolności, jak elektryczny rower. Chyba już wiesz, co i dlaczego wybrać, prawda? 

Potrzebujesz lepszej baterii?

Zamontuj Baterię City Lion do E-bike
i zwiększ zasięg swojego roweru elektrycznego!

Picture of Marcin Świder
Marcin Świder

Współtworzę City Lion od grudnia 2019 roku. Produkujemy i montujemy zestawy akumulatorów do lekkich pojazdów elektrycznych. W ciągu trzech lat staliśmy się najpopularniejszym europejskim producentem akumulatorów do hulajnóg elektrycznych. Od 2023 roku produkujemy również akumulatory do rowerów elektrycznych.

Facebook
Twitter
Pinterest
WhatsApp
Powrót na górę strony

© City Lion - Polski producent baterii, zasilamy europejską elektromobilność.

Pokonaj nawet 100 km więcej na jednym ładowaniu!
Zainwestuj w lepszą baterię do Twojego roweru elektrycznego lub hulajnogi i jedź dalej!
5/5
5/5
Zasięg znacząco się zwiększył. Nawet osoba bez doświadczenia poradzi sobie z zamontowaniem takiej baterii! - Edyta
5/5
5/5
Bateria jest bardzo wydajna. Zawsze rozpędzam się do maksymalnej prędkości, dojeżdżam naprawdę daleko i mam ją jeszcze połowę naładowania. - Michał
5/5
5/5
Wszystko działa idealnie. Instalacja była dość łatwa. Zacząłem jeździć do pracy hulajnogą z baterią dodatkową i jestem bardzo zadowolony. - Antoni
5/5
5/5
Bateria sprawuje sie świetnie, spełnia zdecydowanie moje oczekiwania. Montaż jest bardzo prosty i nie pochłania wiele czasu - Mikołaj
5/5
5/5
Bateria sprawuje się świetnie. Mimo pokaźnej wielkości nadal jestem zaskoczony, że nie przeszkadzać ani troche w jeździe. - Rafał
[]