Przejdź do treści

Dlaczego regeneracja baterii jest opłacalna?

Regeneracja baterii w elektrycznym rowerze czy hulajnodze jest opłacalna z wielu powodów, które dokładnie opisujemy w tym artykule. Dowiedz się, kiedy i dlaczego warto ją wykonać. Sprawdź, jak zregenerować baterię i poznaj odpowiedzi na najpopularniejsze pytania, dotyczące tego tematu.

Regeneracja baterii w elektrycznym rowerze czy hulajnodze jest opłacalna z wielu powodów, które dokładnie opisujemy w tym artykule. Dowiedz się, kiedy i dlaczego warto ją wykonać. Sprawdź, jak zregenerować baterię i poznaj odpowiedzi na najpopularniejsze pytania, dotyczące tego tematu.

Picture of Marcin Świder
Marcin Świder

11 lipca 2024

W tym artykule:

Szybka odpowiedź na pytanie, dlaczego opłaca się regeneracja baterii

Regeneracja baterii z City Lion jest opłacalna, ponieważ zapewnia Ci większe bezpieczeństwo podczas użytkowania. W wieloetapowym procesie realizacji tej usługi dokładnie sprawdzamy akumulator pod kątem ewentualnych uszkodzeń czy awarii. Zyskujesz więc pewność, że zregenerowana przez nas bateria jest tak samo bezpieczna, jak fabrycznie nowa. 

Dodatkowo regeneracja zwiększa żywotność baterii, co pozwala Ci zmniejszać ilość odpadów elektronicznych. Może również okazać się korzystniejsza finansowo od zakupu nowej baterii nawet o 15%.

Dlaczego bateria w rowerze czy hulajnodze wymaga regeneracji?

Bateria w rowerze, hulajnodze czy elektrycznym motorze zużywa się podczas eksploatacji. To naturalny proces, na którego tempo wpływają poniższe czynniki:

  • Styl jazdy. Dynamiczna jazda i trasy wiodące pod górę wymagają większej ilości energii, co przyspiesza zużywanie baterii,
  • Waga użytkownika. Im większa jest waga użytkownika, tym bardziej obciążony jest silnik pojazdu, a więc do jego rozpędzenia potrzeba większej ilości energii,
  • Stan techniczny pojazdu. Niskie ciśnienie w oponach czy problemy z łożyskami zwiększają opory toczenia, dlatego elektryczny rower czy hulajnoga powinna być regularnie serwisowane,
  • Warunki pogodowe. Ekstremalne temperatury podczas eksploatacji, a szczególnie pozostawianie na dłuższy czas rozładowanej baterii na mrozie drastycznie skraca jej żywotność,
  • Sposób ładowania. Intensywna eksploatacja z częstym rozładowywaniem akumulatora do końca przyspiesza jego degradację. Problemem może być także stosowanie nieoryginalnych ładowarek. 

Kiedy warto rozważyć regenerację baterii?

O regeneracji baterii w rowerze czy hulajnodze warto pomyśleć, gdy zauważymy utratę pojemności, co najczęściej objawia się skróceniem zasięgu na jednym ładowaniu. Problem ten występuje zwykle w drugim lub najpóźniej trzecim sezonie od zakupu pojazdu, chociaż w tej kwestii bardzo wiele zależy od stylu jazdy, ładowania i przechowywania pojazdu w zimie. 

Regeneracja baterii jest tym bardziej atrakcyjna, im droższy lub trudniej dostępny jest nowy akumulator. Opłaca się jeszcze bardziej, gdy intensywnie korzystasz ze swojego pojazdu lub pokonujesz nim bardzo długie trasy. 

Jak zregenerować baterię do roweru elektrycznego lub hulajnogi?

Prawidłowa, a więc skuteczna i bezpieczna, regeneracja baterii to skomplikowany proces. Rozpoczyna go dokładna diagnostyka akumulatora, dzięki której można ocenić jego stan i określić zakres regeneracji. W kolejnym kroku demontujemy obudowę i wymieniamy jej zużyte elementy (np. styki, zatrzaski). 

Kluczową czynnością podczas regeneracji baterii jest wymiana wyeksploatowanych ogniw na nowe. Zastępujemy je egzemplarzami o lepszych parametrach, a następnie balansujemy wszystkie ogniwa. Zapewnia to optymalne warunki pracy, co z kolei wydłuża żywotność Twojej zregenerowanej baterii. W przypadku, gdy bateria jest mocno zużyta, konieczna jest wymiana wszystkich ogniw.

W końcowej fazie montujemy obudowę akumulatora i testujemy poprawność jego pracy, pojemność oraz wydajność. Po upewnieniu się, że zregenerowana bateria pomyślnie przeszła wszystkie testy, odsyłamy ją do Ciebie.

Regeneracja baterii rowerowych — FAQ

Sprawdź odpowiedzi na najpopularniejsze pytania, dotyczące regeneracji baterii w elektrycznych rowerach, hulajnogach i motocyklach. Jeśli nie rozwieją one Twoich wątpliwości, skontaktuj się z nami np. za pomocą okienka czatu w prawym dolnym rogu tej strony.

Czy można regenerować baterię domowymi sposobami?

Nie, profesjonalna regeneracja baterii wymaga przede wszystkim precyzyjnej diagnostyki i wymiany wyeksploatowanych ogniw. A do tego potrzebne są specjalistyczne urządzenia oraz wiedza i doświadczenie. 

Czy każdą baterię da się zregenerować?

Nie. Zależy to głównie od rodzaju usterki i stanu akumulatora. W skrajnych przypadkach koszty regeneracji mogą przekroczyć wartość nowej baterii. 

Ile kosztuje regeneracja baterii w hulajnodze lub rowerze?

Trudno podać konkretną kwotę, ponieważ zależy ona od wielu czynników (m.in. modelu pojazdu). Skorzystaj z formularza wyceny, aby dokładnie sprawdzić, ile będzie kosztowała regeneracja Twojej baterii. 

Komu zlecić regenerację baterii w rowerze czy hulajnodze?

Regenerację baterii warto zlecić wyłącznie profesjonalnemu serwisowi. Jako producent baterii do hulajnóg, rowerów i innych elektrycznych pojazdów, dysponujemy odpowiednim sprzętem i wiedzą niezbędnymi do skutecznej i bezpiecznej regeneracji baterii. 

Kiedy nie warto regenerować baterii?

Baterii nie opłaca się regenerować, jeśli jest ona poważnie uszkodzona fizycznie. Zawsze warto się również zastanowić, czy zakup nowego egzemplarza o większej pojemności i lepszych parametrach nie jest jednak lepszą alternatywą.

Picture of Marcin Świder
Marcin Świder

Współtworzę City Lion od grudnia 2019 roku. Produkujemy i montujemy zestawy akumulatorów do lekkich pojazdów elektrycznych. W ciągu trzech lat staliśmy się najpopularniejszym europejskim producentem akumulatorów do hulajnóg elektrycznych. Od 2023 roku produkujemy również akumulatory do rowerów elektrycznych.

Facebook
Twitter
Pinterest
WhatsApp
Powrót na górę strony

© City Lion - Polski producent baterii, zasilamy europejską elektromobilność.

Pokonaj nawet 100 km więcej na jednym ładowaniu!
Zainwestuj w lepszą baterię do Twojego roweru elektrycznego lub hulajnogi i jedź dalej!
5/5
5/5
Zasięg znacząco się zwiększył. Nawet osoba bez doświadczenia poradzi sobie z zamontowaniem takiej baterii! - Edyta
5/5
5/5
Bateria jest bardzo wydajna. Zawsze rozpędzam się do maksymalnej prędkości, dojeżdżam naprawdę daleko i mam ją jeszcze połowę naładowania. - Michał
5/5
5/5
Wszystko działa idealnie. Instalacja była dość łatwa. Zacząłem jeździć do pracy hulajnogą z baterią dodatkową i jestem bardzo zadowolony. - Antoni
5/5
5/5
Bateria sprawuje sie świetnie, spełnia zdecydowanie moje oczekiwania. Montaż jest bardzo prosty i nie pochłania wiele czasu - Mikołaj
5/5
5/5
Bateria sprawuje się świetnie. Mimo pokaźnej wielkości nadal jestem zaskoczony, że nie przeszkadzać ani troche w jeździe. - Rafał
[]