Przejdź do treści

Elektro-Wieści

Wartościowe informacje od ekspertów City Lion w dziedzinie elektromobilności. Nasza ekspertyza obejmuje najaktualniejsze zagadnienia związane z pojazdami elektrycznymi, w tym elektrycznymi samochodami, hulajnogami oraz rowerami elektrycznymi, a także przydatne wskazówki dotyczące bezpiecznego korzystania z tych nowoczesnych środków transportu i najnowszych technologii. Jesteśmy gotowi podzielić się naszą wiedzą i doświadczeniem, aby wspierać Cię w podróży po świecie elektromobilności.

współczesne rodzaje ogniw

Jakie są rodzaje baterii? Poznaj różnice pomiędzy typami ogniw!

Branża ogniw bateryjnych rozwija się dynamiczniej niż kiedykolwiek wcześniej. Nowe technologie akumulatorów zdobywają coraz szersze zastosowania, a obok siebie funkcjonują już na rynku ogniwa litowo-jonowe, w tym LFP i NMC oraz litowo-polimerowe. Sprawdzamy, czym się różnią oraz jakie posiadają zalety i wady.

Innowacyjne baterie jutra

Baterie jutra – Jak te 9 innowacji zmieni oblicze elektromobilności? 

Innowacyjne technologie zmieniają oblicze akumulatorów. Ogniwa przyszłości będą wydajniejsze, bezpieczniejsze i tańsze. I niekoniecznie muszą wykorzystywać lit. A najlepsze, że te innowacyjne baterie mają stać się powszechnie dostępne już od 2024 r. Sprawdzamy, czym różnią się od dotychczasowych konstrukcji oraz gdzie zostaną wykorzystane.

Cała prawda o wydobyciu kobaltu!

Elektromobilność a praca dzieci – Cała prawda o wydobyciu kobaltu!

Kiedy my rozkoszujemy się korzyściami płynącymi z najnowszych technologii, dzieci w Afryce ryzykują życiem, aby dostarczyć kluczowe materiały dla naszych ulubionych gadżetów. W tym artykule nakreślamy obraz tej historii, która stawia pod znakiem zapytania największych graczy technologicznych świata. Czy słusznie?

Wyzwania przemysłu bateryjnego

Zdradzamy nad czym pracują producenci akumulatorów!

Dynamicznie rozwijający się przemysł baterii dociera do wyzwań, których pokonanie jest kluczowe dla ekspansji elektromobilności. Widać to wyraźnie również w sektorze akumulatorów do elektrycznych hulajnóg i rowerów. Sprawdzamy wyzwania, przed którymi stoją dziś producenci baterii do e-pojazdów.

Powrót na górę strony

© City Lion - Polski producent baterii, zasilamy europejską elektromobilność.

[]